اخبار كتاب > از سایر رسانه ها
 
  کتاب خوانی کتابخانه شخصی کتاب های برگزیده ایران شناسی گالری بچه خوانی
بازگشت به صفحه قبل
 
     
 
خبر جديد
 چهل‌و‌هشتمین نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان بولونیا کلیدخورد
ادامه...
     

تجهیز بخش کتاب‌های خارجی کودک و نوجوان توسط کمیته‌ای ویژه نظردهی (0) تعداد بازديد (498)

تاریخ خبر :28 مهر 1389
مسوول بخش كودك و نوجوان كتابخانه ملی مطرح كرد:

تجهيز بخش كتاب‌های خارجی كودك و نوجوان توسط كميته‌ای ويژه

مسوول بخش كودك و نوجوان كتابخانه ملی مي‌گويد، كميته‌ای در اين كتابخانه تشكيل شده كه كار انتخاب و تجهيز بخش كتاب‌های خارجی كودك و نوجوان را بر عهده دارد و تجهيز اين بخش ادامه خواهد يافت.
مصطفي رحماندوست در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) گفت: كميته‌اي متشكل از مترجمان ادبيات كودك در كتابخانه ملی فعال شده كه كار آن انتخاب كتاب‌های مناسب خارجی و سفارش و خريد اين كتاب‌هاست.
وي افزود: چهار مترجم مسلط به زبان‌های فرانسوی، انگليسی، عربی و آلمانی در اين كميته حضور دارند و با دقت كامل كتاب‌هاي مورد نياز بخش خارجی كودك و نوجوان را انتخاب و سفارش می‌دهند.
به گفته رحماندوست، بخشی از جديدترين سفارش‌های اين كميته به‌ تازگی به ايران رسيده و به‌ زودی در بخش خارجی كودك و نوجوان كتابخانه ملی قرار می‌گيرد.
اين شاعر و نويسنده اضافه كرد: اين كميته به‌صورت دائمی فعاليت خواهد كرد و كتابخانه ملی اين آمادگی را دارد كه كتاب‌های مورد نياز مترجمان را تهيه كند و برای ترجمه در اختيار آن‌ها قرار دهد.
كودكان اجازه ورود به كتابخانه ملی را ندارند، اما پژوهشگران، مترجمان و نويسندگان از دو بخش فارسی و خارجی كودك و نوجوان اين كتابخانه استفاده می‌كنند.

منبع:http://www.ibna.ir/vdcev78v.jh8nei9bbj.html