اخبار كتاب > از سایر رسانه ها
 
  کتاب خوانی کتابخانه شخصی کتاب های برگزیده ایران شناسی گالری بچه خوانی
بازگشت به صفحه قبل
 
     
 
خبر جديد
 چهل‌و‌هشتمین نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان بولونیا کلیدخورد
ادامه...
     

جشن روز جهانی کتاب کودک در شورای کتاب کودک نظردهی (0) تعداد بازديد (1230)

به گزارش لیزنا، شورای کتاب کودک، به مناسبت روز جهانی کتاب کودک، دوم آوریل 2011 برابر با 13 فروردین 1390 و فرارسیدن نوروز، جشنی را با حضور همکاران بخش های ادبیات کودک و نوجوان، فرهنگنامه کودکان و نوجوانان و خانه کتابدار و ترویج خواندن و نیز تمامی علاقه مندان به ادبیات کودک برگزار می کند.

این مراسم روز يك شنبه مورخ 14 فروردین 1390 از ساعت 16 تا 18:30 در محل کتابخانه تحقیقاتی شورا برگزار می شود.

گفتنی است، ۲ آوریل، به افتخار زادروز نويسنده دانماركي، هانس کریستین اندرسن، نویسنده داستان‌های کودکان، روز جهانی کتاب کودک نامگذاری شده‌است. بزرگداشت اين روز يكي از برنامه‌هاي دفتر بين‌المللي كتاب براي نسل جوان است. همچنین در این روز فعاليت‌هاي ويژه‌اي در زمينه كتاب و كودك در سطح جهاني برگزار مي‌شود.

شعار روز جهاني کتاب کودک در سال 2011 با عنوان «کتاب‌ها ياد آورند!» توسط شاخه ملي دفتر بين‌المللي کتاب براي نسل جوان منتشر شده است که به داستان‌هايي اشاره مي‌کند که زندگي گذشتگان را آن طور که واقعا بوده پيش چشم ما زنده مي‌کنند و کتاب‌ها يادآور گذشته‌ها هستند.

شورای کتاب کودک سازمانی فرهنگی – پژوهشی، غیردولتی و غیرانتفاعی است که در سال 1341 تأسیس شده است. این سازمان در حوزۀ ادبیات کودک و نوجوان فعالیت می کند و اعضاء آن نیروهای داوطلب هستند. شورا در حال حاضر حدود 700 عضو (رسمی و وابسته) دارد.