تازه های وب سایت
 
  کتاب خوانی کتابخانه شخصی کتاب های برگزیده ایران شناسی گالری بچه خوانی
بازگشت به صفحه قبل
 
     
 

پای «کودک فیلم‌ساز» به کتابخانه ملی ایران باز شد
نظردهی
(0)

 

تعداد بازديد :(828)

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، کارگاه آموزشی «کودک فیلم‌ساز» با حضور تعدادی از کودکان علاقه‌مند به این حوزه در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برپا شد.

هانیه عبداللهی از اعضای کتابخانه ملی ایران باتحصیلات کارشناسی ارشد انیمیشن از دانشگاه تهران، باهمکاری کتابخانه ملی ایران اقدام به برپایی کارگاه آموزشی یک روزه «کودک فیلم ساز» کرده است.

وی در این باره گفت: ساختن انیمیشن بر اساس داستان شکل می گیرد و کتابخانه در این میان فضایی کاملا مناسب برای کودک به شمار می رود تا داستان های خود را در این مکان جستجو کنند و بر اساس آن با ذهن خلاق خود انیمیشن بسازند. در این باره می توان ادعا کرد که حتی بزرگسالان به گرد پای کودکان برای ساختن انیمیشن نمی رسند.

عبداللهی افزود: تخیلات فعال کودک می تواند از طریق داستانسرایی برای انیمیشن شکل بگیرد و واقعیت ملموس داستان برای کودک با ساخت انیمیشن توسط خودش شکل می‌گیرد.

وی گفت: جذابیت تحقق خیال به واقعیت با انیمیشن، کودک را در مسیر جستجوی داستان‌های بیشتر قرار می دهد که منجر به نزدیکی کودک به کتاب و کتاب‌خوانی می شود.

عبداللهی خاطرنشان کرد: این کارگاه‌ یک روزه با حضور 30 کودک برگزار شد و باتوجه به استقبال قابل توجه از این امر انتظار می رود در دوره های بعدی نیز دایر شود.