تازه های وب سایت > جزئیات تازه های سایت
 
  کتاب خوانی کتابخانه شخصی کتاب های برگزیده ایران شناسی گالری بچه خوانی
بازگشت به صفحه قبل
 
     
 

گزارش حضور وب سایت کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان در نمایشگاهی با عنوان کودکان تشنه اند نظردهی (0) تعداد بازديد (2085)

کودکان تشنه‌اند... تمام کودکان تشنه‌ی آرامش‌اند و نقش مهم بزرگترها، شناسایی تهدیدها و رفع مشکلاتی است که سبب می‌شود آرامش و مهربانی از فضای زندگی کودکانه رخت بربندد. کودکان تشنه‌اند... تشنه‌ی یادگیری و آموختن‌اند. و در این میان، کتاب و تعریف زمان مطالعه، بهترین همسفر برای راه زندگی و مسیر رفتن به سوی فرداست.

هفته‌ی ملی کودک، فرصت مناسبی است برای ایجاد تلنگرهایی کوچک که شاید در پیچ و خم زندگی آدم بزرگ‌ها فراموش می‌شوند. یادآوری هدیه دادن لبخند به کودکان، رعایت حقوق کودکان و داشتن خانواده‌ای شاد و مهربان و توجه به نیازهای روحی و هر آنچه منتهی به رشد شخصیت و پرورش فکر کودکان می‌شود،...  

"بخشی از پیام مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان "

 

برنامه های سازمان اسناد و کتابخانه ملی نیز در این نمایشگاه، که حول محور دانش، آگاهی، کتاب و فضای مجازی است، شامل موارد زیر بود:

·        شاهنامه‌خوانی

·        قصه‌گویی

·        کارگاه کتابدار کوچولو

·        تبادل كتاب توسط كودكان و نوجوانان

·        کارگاه مرمت کتاب و صحافی

·        و همچنین معرفی وب‌سایت کودک و نوجوان کتابخانه ملی که با ارائه بیش از 11000    عنوان از منابع دیجیتالی کودک و نوجوان شامل کتاب ها، نشریات ، کتاب های قدیمی و چاپ سنگی، فایل های صوتی و تصویری مرتبط،  پادکست های مناسبتی تهیه شده  و حدو  9000 عضو از کودکان و نوجوانان علاقمند ، در زمینه ترویج کتابخوانی فعالیت میکند .

 

لازم به ذکر است این نمایشگاه با تلاش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، تحت عنوان "دستاوردهای سازمان‌ها در حوزه کودک و نوجوان" با شعار «کودکان تشنه‌اند»در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری این مرکز از 15 تا 19 مهرماه از ساعت 9 صبح تا 18 برگزار گردید

 

 

 alt=

 alt=

 alt=

 alt=

 alt=