اخبار كتاب
 
  کتاب خوانی کتابخانه شخصی کتاب های برگزیده ایران شناسی گالری بچه خوانی
بازگشت به صفحه قبل
 
     
 
خبر جديد
 فرهاد حسن زاده به عنوان یکی از شش نویسنده برتر جایزه هانس کریستین اندرسن IBBY ۲۰۲۰ -نوبل ادبیات کودک- انتخاب شد.
ادامه...
     

برگزاری نشست چالش‌های نشر کودک و نوجوان در ۲۸ آبان نظردهی (0) تعداد بازديد (79)

نشست «چالش‌ها و برون‌رفت؛ نشر امروز کتاب کودک و نوجوان» سه‌شنبه ۲۸ آبان همزمان با بیست و هفتمین دوره هفت کتاب جمهوری اسلامی ایران به همت انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان برگزار می‌شود.

فتح‌الله فروغی، دبیر انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با اشاره به برنامه‌‌های هفته کتاب گفت: قرار است به همت انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان سلسله نشست‌های تخصصی درباره چالش‌های امروز نشر کتاب کودک و نوجوان با حضور جمعی از صاحبنظران و کارشناسان کتاب کودک برگزار شود که نخستین نشست با هفته کتاب متقارن خواهد شد.
 
وی افزود: هفته کتاب فرصت خوبی برای برقراری ارتباط و تعامل میان دست‌اندرکاران و فعالان حوزه نشر به شمار می‌آید و ما در انجمن تلاش داریم از این فرصت استفاده کرده و تعاملات فرهنگی خود را با فعالان انجمن تصویرگران و قسمت توزیع و فروش منسجم‌تر کرده و ارتقا ببخشیم.
 
فروغی با اشاره برگزاری نشست «چالش‌ها و برون‌رفت؛ نشر امروز کتاب کودک و نوجوان» عنوان کرد: ما تلاش داریم در هر نشست از چهار منظر به موضوعات مطروحه نگاه داشته‌ باشیم؛ ناشر، پدیدآورنده، تصویرگر و کتابفروش زیرا معتقدیم که هر یک از این حلقه‌ها در صنعت نشر اهمیت ویژه‌ای دارند.
 
وی یادآور شد: دعوت از صاحبنظران و کارشناسان حوزه نشر کودک همچنین سیاست‌گذاران فرهنگی و منتقدان کتاب کودک نیز از دیگر برنامه‌هایی است که برای این نشست در نظر گرفته‌ایم.
 
فروغی با بیان اینکه این نشست‌ها پس از هفته کتاب نیز ادامه خواهد داشت، گفت: با توجه به اهمیت نشر کتاب برای کودکان و نوجوانان و خلاء‌های موجود در این حوزه این نشست‌ها به صورت مستمر ادامه خواهد داشت تا بتوانیم به دستاورد مناسبی دست پیدا کنیم و آن را در قالب همایشی یک‌روزه به فعالان این حوزه ارایه کنیم.
 
نشست «چالش‌ها و برون‌رفت؛ نشر امروز کتاب کودک و نوجوان» سه‌شنبه ۲۸ آبان از ساعت ۱۵ تا ۱۹ در محل انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان برگزار خواهد شد.