اخبار كتاب
 
  کتاب خوانی کتابخانه شخصی کتاب های برگزیده ایران شناسی گالری بچه خوانی
بازگشت به صفحه قبل
 
     
 
خبر جديد
 کارگاه «چگونگی تسهیل تعامل کودک با طبیعت، بازی رها در بستر زیستگاه» برگزار می‌شود
ادامه...
     

فراخوان انتخاب تصویرگر کتاب کودک برای کارگاه تصویرگری براتیسلاوا نظردهی (0) تعداد بازديد (161)

فراخوان انتخاب و معرفی تصویرگر کتاب کودک برای شرکت در کارگاه تصویرگری براتیسلاوا منتشر شد. این کارگاه در تاریخ ۲۸ مهرماه تا ۳ آبان ماه ۱۳۹۸ در شهر براتیسلاوا برگزار خواهد شد.

این کارگاه تصویرگری که برای تصویرگران کشورهای در حال توسعه برگزار می‌شود، از برنامه‌های جنبی نمایشگاه بین‌المللی تصویرگری براتیسلاوا است که هر دو سال یک بار در شهر براتیسلاوا، پایتخت جمهوری اسلواکی برگزار و آثار تصویرگران کتاب‌های کودکان را به نمایش می‌گذارد. این کارگاه به نام بنیانگذار آن یعنی «آلبین برونوفسکی» نام‌گذاری شده است.

در این فراخوان که از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، شورای کتاب کودک و انجمن تصویرگران ایران منتشر شده است از تصویرگرانی که علاقمند به شرکت در این کارگاه هستند دعوت شده است تا ۳۰ آذر ۹۷ مدارک خود را برای داوری برای بخش امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بفرستند. از میان تصویرگرانی که به این فراخوان پاسخ بدهند یک یا دو نفر برای شرکت در کارگاه معرفی خواهند شد.
 
شرایط شرکت:
• تنها تصویرگران زیر ۳۰ سال می‌توانند در این کارگاه شرکت کنند.
• تصویرگران باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند. از متقاضیان مصاحبه به زبان انگلیسی به عمل خواهد آمد.
• شرکت تصویرگرانی که کتاب چاپ شده دارند در این کارگاه بالامانع است.
• هزینه سفر به براتیسلاوا بر عهده کانون و هزینه اقامت بر عهده BIB است.

 مدارک مورد نیاز:
• رزومه کاری (شامل نام و نام خانوادگی، نشانی پستی، شماره تماس، تاریخ و محل تولد، میزان تحصیلات و سوابق کاری)
• یک قطعه عکس
•پنج تا ۱۰ اثر در فرمت jpg  و با کیفیت ۱۵۰dpi

نمایشگاه براتیسلاوا همگام با اهداف یونسکو، دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY)، کمیسیون‌های ملی و نیز سازمان‌های مرتبط با هنرهای زیبا، هر دو سال یک‌بار امکان رویارویی تصویرگران با یک‌دیگر و شرایطی را برای ارزیابی آثار و در نتیجه توسعه و پیشرفت این هنر فراهم می‌کند. از وزارت فرهنگ جمهوری اسلواکی، کمیسیون ملی یونسکو در اسلواکی و خانه بین‌المللی هنر برای کودکان Bibiana به عنوان برگزار کنندگان و حمایت‌کنندگان مالی این جشنواره نام برده شده است.

نشانی: خیابان حجاب، جنب هتل ورزش، امور بین الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

فراخوان شرکت در کارگاه تصویرگری دوسالانه‌براتیسلاوا در پایگاه خبری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را می‌توایند زا بخش پیوست دریافت کنید. 

 گروه خبری کتابک