اخبار كتاب
 
  کتاب خوانی کتابخانه شخصی کتاب های برگزیده ایران شناسی گالری بچه خوانی
بازگشت به صفحه قبل
 
     
 
خبر جديد
 کارگاه «چگونگی تسهیل تعامل کودک با طبیعت، بازی رها در بستر زیستگاه» برگزار می‌شود
ادامه...
     

آیین یلدایی کتابخانه ملی برای کودکان کار نظردهی (0) تعداد بازديد (263)

سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با تدارک برنامه ای فرهنگی تفریحی ویژه آیین یلدا، میزبان کودکان کار شد.

سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با همراهی موسسه ایلیاد به مناسبت شب یلدا میزبان کودکان کار بود که در این روز علاوه بر برپایی سفره یلدا با نمادهایی از این شب ، کارگاه ها و کلاس های آموزشی برگزار و جوایزی به این کودکان اهدا شد.

هدف از برگزاری این برنامه که به مناسبت شب یلدا در کتابخانه ملی کودک و نوجوان برگزار شد، تبیین فلسفه شب یلدا برای کودکان و آشنایی بیشتر با فرهنگ و سنت های دیرینه عنوان شد.

این برنامه در چهار کارگاه برگزار شد؛ کارگاه اول به موضوع روانشناسی کودک، درباره کنترل خشم و تکنیک های آن اختصاص داشت.

سپس، کلاس قصه خوانی برای کودکان تشکیل شد. در این کلاس یکی از اعضای روشندل کتابخانه ملی برای کودکان درباره فلسفه شب یلدا و نمادهای آن صحبت کرد.

در قسمت دیگر این برنامه که با همکاری مشترک اعضای کتابخانه ملی برگزار شد، گروه موسیقی متشکل از اعضای کتابخانه ملی برنامه شاد و مفرحی را برای کوکان اجرا کردند.

در بخش آخر هم برای کودکان نقالی و شاهنامه خوانی اجرا شد. و اعضای داوطلب کتابخانه ملی، یکی از داستان های شاهنامه را به صورت نمایش موزیکال برای کوکان به نمایش درآوردند.

در پایان برنامه نیز علاوه بر اهدای جوایز، کتاب هایی مناسب با شرایط سنی شرکت کنندگان به  این کودکان اعطا شد.

همچنین در کنار این کارگاه ها برای کودکان کار، نمایشگاهی از کتاب هایی با موضوع شب یلدا در کتابخانه ملی کودک و نوجوان برپا شد که این برنامه هم با استقبال اعضا و مراجعه کنندگان مواجه شد.