اخبار كتاب
 
  کتاب خوانی کتابخانه شخصی کتاب های برگزیده ایران شناسی گالری بچه خوانی
بازگشت به صفحه قبل
 
     
 
خبر جديد
 سخنان نوش‌آفرین انصاری در افتتاحیه موزه کودکی ایرانک
ادامه...
     

یادداشت شهرزاد طاهری لطفی برای موزه کودکی ایرانک نظردهی (0) تعداد بازديد (40)


نویسنده: 
شهرزاد طاهری لطفی

دوران کودکی دوره خندیدن‌های از روی بی‌غمی و دویدن‌های از سر شوق، بازی‌های بی‌ریا و دوستی‌های بی‌منت است. روزهایی که پاره شدن لباس عروسک‌ها و شکستن چرخ‌های دوچرخه بزرگترین غم ما بودند. روزهایی که با خواندن یک کتاب زیبا دنیایی به رویمان گشوده می‌شد و ما را به عالم خیال می‌برد.

موزه کودکی ایرانک توانست، هر چند کوتاه، آن خاطرات شیرین و آن روزهای خوش را پیش چشمانم زنده کند و دقایقی از زندگی پرمشغلهٔ روزمره دورم کند.

به واسطه دوست عزیزم خانم طاهری قندهاری و از طریق صفحه اینستاگرام موزه شاهد فعالیت‌های خستگی‌ناپذیر گروه موزه بودم. در لحظه ورود به موزه تلاش‌های همکاران و پختگی کار مشهود بود و می‌دانستم با هر قدمی که پیش روم، به زیبایی آن افزوده خواهد شد و به واقع چنین هم بود. بخش‌ها به زیبایی در کنار هم قرار گرفته بودند و چیدمان آن‌ها بسیار چشم‌نواز بود. نور سالن و ویترین‌ها، طراحی‌ها و انتخاب رنگ‌ها همه بسیار عالی بودند.

جای جای موزه نشان از دل عاشق بود و حقا که چنین کاری جز از دل عاشق برنمی‌آید. واقعاً دست مریزاد. تلاش همکاران موزه بسیار قابل‌تقدیر است.

خوشبختانه فضای اختصاص گرفته به موزه هم با شان موزه و همکاران آن هماهنگ بود و امیدوارم به عنوان محل دائمی برای موزه باقی بماند.

گروه خبری کتابک