اخبار كتاب
 
  کتاب خوانی کتابخانه شخصی کتاب های برگزیده ایران شناسی گالری بچه خوانی
بازگشت به صفحه قبل
 
     
 
خبر جديد
 کارگاه «خواندن با نوزاد و نوپا» برگزار می‌شود جديد!
ادامه...
     

10 کتاب برتر کودک در سال 2017 میلادی نظردهی (0) تعداد بازديد (250)

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از سایت پرنتس، در ایام نزدیک به تعطیلات سال نو میلادی بسیاری از سایت‌ها و فروشگاه‌های آنلاین کتاب خارجی، تعدادی از تولیدات خود را برای مطالعه به خانواده‌ها پیشنهاد می‌کنند. در این میان کتاب‌های کودکان اهمیت ویژه‌ای برای این سایت‌ها دارد. سایت «پرنتس» (parents.com) در گزارشی مجموعه‌ای از کتاب‌های پیشنهادی خود را در رده‌های سنی مختلف برای کودکان ارائه کرده است.

«چه وقت شیرتان نیاز به حمام دارد» / نویسنده: سوزانا لئونارد هیل / تصویرگر: دانیل ویسمن

«چه وقت شیرتان نیاز به حمام دارد» یکی از سرگرم‌کننده‌ترین کتاب‌های نوع گلاسه است. والدینی که دوست دارند فرزندان خود را بخندانند، می‌توانند داستان نوازش کردن یک حیوان خانگی به نام شیر را در وان حمام برایشان بخوانند. این کتاب برای کودکان رده سنی 1 تا 3 سال توصیه شده است.

«همه دوستانم زود خوابیده‌اند» / نویسنده :دیوید وینستون / تصویرگر: ماگالی هاچ
این کتاب برای کودکان 2 الی 6 ساله مناسب است. هرچیزی که بخواهید برای کودک‌ خود هنگام خواب تعریف کنید، در این کتاب آورده شده است. تصاویر تاریک همراه متن کوتاه و شعرگونه‌اش، از این کتاب یک اثر عالی ساخته است.

«وارتوگ: یک افسانه شمردن» / نویسنده: بیردی بلک / تصویرگر: روزالیند بردشاو
بچه‌های پیش دبستانی که قرار است سال آینده حساب و کتاب یاد بگیرند و در مدرسه اعداد را شمرده و جمع و تفریق کنند، می‌توانند این کتاب عالی را تهیه کنند. این کتاب داستان شخصیتی به نام «وارتوگ» را روایت می‌کند که دور از خانه‌اش در سفر است. در طول این سفر او همیشه در ماجراهای مختلف به حساب و شمردن اشیاء مثل کندوهای عسل و ... می‌پردازد و به کودکان به طور غیرمستقیم شمردن را آموزش می‌دهد.

کتاب الفبا/ فروشگاه الفبا A-Z / نوشته : روت سیمونس / تصویرگر: گراهام گرین
والدینی که می‌خواهند کودکانشان پیش از مدرسه رفتن به خواندن الفبای انگلیسی با استفاده از زبان داستان مسلط شوند، بهتر است این کتاب را تهیه کنند. در این کتاب که انتشارات «بیگ پیکچر پرس» منتشر کرده، با استفاده از شخصیت‌های حیوانات،به کودکان الفبا آموزش داده می‌‌شود. این کتاب برای کودکان 3 الی 8 سال مناسب است.

«داستان پری‌های خانگی» / نویسنده: تریسی کوردروی/ تصویرگری: جرج مارتین
این کتاب داستان پسری نوجوان همراه سگ خانگی‌اش را روایت می‌کند که می‌خواهند از خراب شدن خانه همسایه‌شان در مقابل گرگ‌ها و سه بزغاله ناقلا جلوگیری کنند. این کتاب برای کودکان 4 الی 8 ساله با کلماتی ساده و روان نوشته شده است و داستان‌های آن به صورت گفتگومحور تنظیم شده است.

«زن کوسه‌ای: داستان واقعی از ایگوئین کلارک با عنوان شجاع‌ترین دانشمند اقیانوس»/ نوشته : جس کیتینگ / تصویرگر: مارتا آلوارز میگوئنز
این بیوگرافی داستان واقعی کلارک را برای کودکان 5 الی 10 سال روایت می‌کند. کلارک که از او به عنوان زن کوسه‌ای نیز یاد می‌شود، بیشتر عمرش را صرف تحقیق و مطالعه درباره ماهی‌های اقیانوس سپری کرده است. او در سال 2015 از دنیا رفت.  

«چارلی و ماوس» / نوشته: لاوورل سیندر / تصویرگر: امیلی هاگز
این کتاب که شامل چهار داستان کوتاه می‌شود برای کودکان 5 الی 7 ساله نوشته شده است. سیندر در این اثرش ماجراهای دو دوست را روایت می‌کند، که در کتابخانه عمومی ایالت ایلینو آمریکا کار می‌کنند.

«هیلد جعبه را می‌شکند» / نوشته: هیلد لیساک و ماتیو لیساک / تصویرگر: جوانا لیو وریتوف»
این کتاب داستان پسر و دختری را روایت می‌کند که دوست دارند کارآگاه شوند. آنها سگی نیز دارند که یکی از قهرمانان این داستان است. کودکان 6 الی 10 سال می‌توانند از خواندن این کتاب لذت ببرند.

«دوستان واقعی» / نویسنده: شانون هیل / تصویرگر: لیئوین فاین
شانون هیل، این کتاب را بر اساس خاطرات خود نوشته است که مناسب کودکان و نوجوانان 7 تا 13 سال مناسب است.

«آن‌سوی دریای درخشان» / نویسنده: لارن ولک
این کتاب برای نوجوانان نوشته شده است و داستان ملوانی 12 ساله را روایت می‌کند که در جستجوی والدینش در دریا سفر می‌کند. این کتاب برای رده سنی بالای 10 سال نوشته شده است.