کتاب خوانی > جزئیات کتاب
 
کتاب خوانی کتابخانه شخصی کتاب های برگزیده ایران شناسی گالری اخبار کتاب بچه خوانی
بازگشت به صفحه قبل
     
 
این کتاب را بخوانید
قلب سپیدی در سینه آن
تعداد بازدید :100
کتاب خوانی
نظردهی
(1)
اضافه به کتابخانه شخصی
(12)
(2)
 
عنوان : قلب سپیدی در سینه آن
پديدآورنده :
تصويرگر :
ناشر :
جوايز :
چكيده :

پادکست حاضر با بخشی از فیلم عروسکی"مهمان های ناخوانده" به کارگردانی نصرت کریمی آغاز می شود. این فیلم براساس کتابی از فریده فرجام به همین عنوان در سال 1364 ساخته شده است. متن کتاب مهمان های ناخوانده را می توانید در کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران بخوانید.

سپس آهنگ"برف" از آلبوم "این گوشه تا آن گوشه" اثر لیلا حکیم اللهی را می شنوید.

پس از آن سوسن طاقدیس بخش هایی از کتابش ننه ی پوتی پوتی پنبه را می خواند. این کتاب که نخستین بار در سال 1372 توسط نشر رویش منتشر شده، توسط غلامعلی مکتبی تصویرگری شده است. متن کامل این کتاب  را می توانید در کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران بخوانید.

در ادامه آهنگ برف از آلبوم کلاس اولی ها اثر فهیم ممتازی به گوش می رسد.

محمدرضا یوسفی "یلدایی ها" از سری داستان های در دست انتشارش را می خواند.

سپس آهنگ "شب یلدا" از آلبوم "این گوشه تا اون گوشه" اثر پیام جهانمانی را می شنوید.

کمی بعد می توانید به بخشی از کتاب شب یلدا ازسری فصل های کودکی: زمستان نوشته افسانه شعبان نژاد با صدای نویسنده گوش کنید.متن این کتاب که انتشارات محراب قلم در سال 1389 منتشر کرده است را می توانید در کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران مطالعه کنید.

پس از آن تیتراژ مجموعه تلویزیونی قصه های شب چله با صدای مرتضی احمدی شنیده می شود.

در ادامه بخشی از کتاب بابابرفی نوشته جبار باغچه بان را با صدای علیرضا اکبری می شنوید. متن این کتاب قدیمی که نخستین بار در سال 1349 توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است را در کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران مطالعه کنید.

سپس آهنگ "بابابزرگ" از آلبوم "مداد رنگی" اثر بهار صادقی به گوش می رسد.

محمدرضا یوسفی اثر دیگری از سری داستان های در دست انتشارش با عنوان "سفره یلدا" را با صدای گرمش به این پادکست هدیه کرده است.

بعد آهنگ "رشیدخان" از آلبوم "نمک" اثر گروه "آدمک" را می شنوید.

سپس غزلی از کتاب شش غزل از حافظ را با صدای احمدرضا احمدی می شنوید. متن این کتاب که در سال 1367 از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای یادبود کنگره جهانی بزرگداشت حافظ منتشر شد را می توانید در کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران بخوانید. ضمنا صدای احمدرضا احمدی از آلبوم "عاشقانه های حافظ" انتخاب شده است.

در ادامه شعر "انار" سروده مصطفی رحماندوست با صدای خسروشکیبایی از آلبوم موسیقی فیلم خواهران غریب اثر ناصر چشم آذر به گوش می رسد. این آلبوم را در بخش گالری کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران می توانید بشنوید.

در آخر محمدرضا یوسفی بخشی از کتابش نخودی و بی بی همدم را می خواند. متن این کتاب که توسط نهاد هنر و ادبیات منتشر شده است را می توانید در کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران بخوانید.

این پادکست با آهنگ "خورشید خانم آفتاب کن" از آلبوم "بازی های آوازی" اثر سوادبه سالم به پایان می رسد.

 

تصویر پادکست از کتاب "خورشید کرسی بی بی" نوشته سرور پوریا و تصویرگری مانلی منوچهری انتخاب شده است. این کتاب را می توانید در کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران بخوانید.

 

 

 

 

سال انتشار : 1395
با اجازه :
بازگشت