کتاب خوانی > جزئیات کتاب
 
کتاب خوانی کتابخانه شخصی کتاب های برگزیده ایران شناسی گالری اخبار کتاب بچه خوانی
بازگشت به صفحه قبل
     
 
این کتاب را بخوانید
درختم چتر خود را می گشاید
تعداد بازدید :273
کتاب خوانی
نظردهی
(1)
اضافه به کتابخانه شخصی
(31)
(31)
 
عنوان : درختم چتر خود را می گشاید
پديدآورنده :
تصويرگر :
ناشر :
جوايز :
چكيده :

پادکست حاضر با صدای زنده یاد عباس یمینی شریف و شعر درختکاری آغاز می شود.

سپس بخشی از فیلم سینمایی بی بی چلچله به کارگردانی کیومرث پور احمد را می شنوید. این فیلم در سال 1363 ساخته شده است.

بعد بخشی از کتاب "درخت بخشنده" اثر شل سیلوراستاین را با صدای مترجم رضی هیرمندی می شنوید. این کتاب نخستین بار در سال 1363 ترجمه شده است و در سال های بعد توسط ناشران گوناگون منتشر شده است. متن این کتاب را می توانید در کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران بخوانید.

در ادامه بخشی از ترانه "باغ شعر" از آلبوم "پرنده خیال" اثر محمدرضا علیقلی" را می شنوید.

هوشنگ مرادی کرمانی بخشی از کتاب "نخل" را می خواند. این اثر توسط انتشارات معین منتشر شده است. در ادامه لالایی کویر (گل و ماهور) اثر سارا نامجو و موسیقی فردین خلعتبری را می شنوید.

افسانه شعبان نژاد بخشی از کتاب خود "صدای صنوبر" را می خواند. این کتاب را که توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است، می توانید در کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران بخوانید.

سپس ترانه "بارون بارونه" اثر گروه آدمک را از آلبوم نمک می شنوید.

جعفر ابراهیمی (شاهد) بخشی از کتاب "بوی کال یاس" و شعر "درخت توت" را می خواند. این کتاب توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

پس از آن، افسانه شعبان نژاد شعر "پرنده" را دکلمه می کند.

در ادامه رضی هیرمندی بخشی از کتاب خود "از شکوفه تا درخت" را می خواند و سپس بخشی از ترانه "سفره سبز" اثر بهار صادقی را از آلبوم مداد رنگی می شنوید.

ناصر ایرانی بخشی از کتاب خود "راز جنگل سبز" را می خواند. این کتاب توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شده است.

در ادامه بخشی تیتراژ برنامه رادیویی "شب بخیر کوچولو" از سروده های مصطفی رحماندوست را می شنوید و سپس بخشی از کتاب "شاخه ها در باد ریشه ها در خاک" از دیگر آثار ایشان را با صدای نویسنده می شنوید. این کتاب توسط نشر نی منتشر شده است. سپس "باغ ما پرچین داره" از آلبوم رنگین کمان اثر ثمین باغچه بان را می شنوید.

جعفر ابراهیمی (شاهد) شعر "طوفان" از کتاب خود "بوی گنجشک" می خواند. می توانید متن این کتاب را که توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است، در کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران بخوانید.

در ادامه ترانه "چک چک باران" از آلبوم "دنیای شادی" اثر ناصر نظر را می شنوید.

محمد رضا یوسفی بخشی از کتاب خود "بزبزی و درخت آسوری" را می خواند. متن این کتاب که توسط انتشارات شباویز منتشر شده است را می توانید در کتابخانه ملی کودکان و نوجوان ایران بخوانید.

و در پایان ترانه "جنگل" از آلبوم بازی های آوازی اثر سودابه سالم را می شنوید.

تصویر پادکست از کتاب "دختری ساکت با پرنده هایی شلوغ" نوشته احمد اکبرپور و تصویرگری مانلی منوچهری انتخاب شده است. این کتاب را می توانید در کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران بخوانید.

 

 

سال انتشار : 1396
با اجازه :
بازگشت