کتاب خوانی > جزئیات کتاب
 
کتاب خوانی کتابخانه شخصی کتاب های برگزیده ایران شناسی گالری اخبار کتاب بچه خوانی
بازگشت به صفحه قبل
     
 
این کتاب را بخوانید
تعداد بازدید :120
کتاب خوانی
نظردهی
(0)
اضافه به کتابخانه شخصی
(17)
(5)
 
عنوان : "به خاطر لبخندی بر چهره کودکی"
پديدآورنده :
تصويرگر :
ناشر :
جوايز :
چكيده :

پادکست حاضر با بخشی از فیلم "باشو غریبه کوچک" به کارگردانی بهرام بیضایی آغاز می شود.

سپس قسمتی از کتاب "اگر من خلبان بودم" اثر احمد اکبر پور از شرکت انتشارات علمی و فرهنگی را می شنوید. این کتاب برای اولین بار در سال 1385 چاپ شده است و تصویرگری آن را هدی حدادی انجام داده است. این اثر را با صدای علیرضا اکبری می شنوید.

پس از آن لالایی کردی نی طلایی را که سارا نامجو و فردین خلعتبری ساخته اند، می شنوید.

کمی بعد مصطفی رحماندوست مترجم کتاب "نگهبان چشمه" اثر زین العابدین الحسینی را می خواند. این کتاب را کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایران نخستین بار در سال 1361 منتشر کرده است. هوشنگ محمدیان تصویرگری کتاب را برعهده داشته است.

سپس می توانید بخشی از "دختره اینجا نشسته" را از آلبوم بازی های آوازی اثر سودابه سالم و کارن همایون فر بشنوید.

غلامرضا امامی بخشی از کتابش با عنوان "آی ابراهیم" را خوانده است که توسط بهرام خائف تصویرگری شده است و برای اولین بار در سال 1360 توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایران انتشار یافته است.

پس از آن "قایق رانان ولگا" از آلبوم ترانه شادی اثر ناصر نظر به گوش می رسد.

بخشی از کتاب "بچه های کارون" اثر احمد دهقان را با صدای علیرضا اکبری می شنوید که در سال 1392 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

در ادامه  قنوت آخر با اجرای آرمان برار به گوش می رسد.

"این وبلاگ واگذار می شود" اثر فرهاد حسن زاده را که انتشارات افق در سال 1392 منتشر کرده است، شایان تیموربخش می خواند.

سپس "کبوتر" از آلبوم چهارشنبه سوری اثر ثمین باغچه بان شنیده می شود.

در ادامه "عاشقانه های یونس در شکم ماهی"  اثر جمشید خانیان را که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در  سال 1389 منتشر کرده است، همراه با سونات دوم شوپن با صدای پریسا پاسیار می شنوید.

"هستی" اثر دیگری از فرهاد حسن زاده را با صدای شمین کاکاوند می شنوید. این کتاب را کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایران در سال 1389 منتشر کرده است.

پس از آن صدای احمد شاملو را از آلبوم پریا و قصه دخترای ننه دریا می شنوید.

بخشی از کتاب "سه گلدان" اثر احمدرضا احمدی که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایران در سال 1388 منتشر کرده است، با صدای پریسا پاسیار به گوش می رسد. نازلی تحویلی این کتاب را تصویرگری کرده است.

"دوشنبه" سروده شکوه قاسم نیا و موسیقی محمدرضا علیقلی در ادامه آمده است.

"شب  به خیر فرمانده" کتاب دیگری از حمد اکبر پور و به تصویرگری مرتضی زاهدی است که در سال 1383 توسط واحد انتشارات یونسف چاپ شده است. این کتاب را شایان تیموربخش برای پادکست خوانده است. و پس از آن یک لالایی قدیمی با نام "بابامو تو ندیدی" پخش می شود.

صدای غلامرضا امامی مترجم کتاب "من خواب صلح می بینم" را می شنوید. این کتاب که نقاشی و نوشته هایی از جنگ به قلم کودکان یوگوسلاوی سابق است، توسط یونیسف تهیه شده است، در ایران توسط نشر افق منتشر شده است.

در ادامه "گل گندم" از آثار گروه کر مدرسه هنر و ادبیات و صدا و سیما را می شنوید.

سپس صدای زهره قائینی مترجم کتاب "زمانه صلح" اثر کاترین شولز را گوش می دهید. این کتاب را شرکت انتشارات فنی در سال 1384 منتشر کرده است. رابرت اینگین تصویرگر این کتاب است.

ترانه شادی از آلبومی به همین نام اثر ناصر نظر در ادامه آمده است.

و در آخر ساناز شجاعی "گفتار اندر جنگ دوم سهراب با رستم" را از شاهنامه فردوسی می خواند.

تصویر منتخب برای معرفی پادکست، از کتاب "سفید برفی" به نگارش منیرو روانی پور و تصویرگری نسرین خسروی است. کتاب در سال 1370 توسط نشر مرکز؛ کتاب مریم منتشر شده است.

 

 

 

سال انتشار : 1395
با اجازه :
بازگشت