کتاب خوانی > جزئیات کتاب
 
کتاب خوانی کتابخانه شخصی کتاب های برگزیده ایران شناسی گالری اخبار کتاب بچه خوانی
بازگشت به صفحه قبل
     
 
این کتاب را بخوانید
سبزه های عید
تعداد بازدید :118
کتاب خوانی
نظردهی
(2)
اضافه به کتابخانه شخصی
(22)
(7)
 
عنوان : سبزه های عید
پديدآورنده :
تصويرگر :
ناشر :
جوايز :
چكيده :

پادکست حاضر با موسیقی فیلم "قطعه زمستانی" به کارگردانی فرهاد مهران فر آغاز می شود. 

سپس ساناز شجاعی "پادشاهی جمشید" از شاهنامه فردوسی را می خواند و پس از آن "چهارشنبه سوری" از آلبومی به همین عنوان اثر ثمین باغچه بان را می شنوید. 

کمی بعد بخش هایی از کتاب "دود پشت تپه" اثر محمدرضا بایرامی شنیده می شود. این کتاب را انتشارات قدیانی (کتاب های بنفشه) در سال 1375 منتشر کرده است. 

در ادامه "چهارشنبه سوری" از آلبوم "این گوشه تا اون گوشه" اثر لیلا حکیم الهی اجرا می شود. 

مصطفی رحماندوست بخشی از کتابش با عنوان "عمو نوروز و خاله روزگار" را خوانده است. این کتاب که نشر شباویز در سال 1379 منتشر کرده است توسط سارا ایروانی تصویرگری شده است و پس از آن "حاجی فیروز" از آلبوم "این گوشه تا اون گوشه" اثر لیلا حکیم الهی را می شنوید. 

بعد بخشی از کتاب "عمو نوروز بازنشسته می شود" اثر طاهره ایبد با صدای پریسا پاسیار پخش می شود. این کتاب را نشر فرهنگ گستر (کتاب سیب) در سال 1380 منتشر کرده است و سپس "تنگ بلور آسمان" از آلبوم "پرنده خیال" اثر محمدرضا علیقلی به گوش می رسد. 

هدی حدادی بخشی از کتابش با عنوان "شب های سوری" را اجرا کرده است. این کتاب را نشر شباویز در سال 1383 منتشر کرده است و علی نامور تصویرگر آن بوده است. 

بخشی از کتاب گویای "پنج تا انگشت بودند که..." با صدای سراینده، مصطفی رحماندوست را می شنوید. این کتاب اثری از موسسه فرهنگی نوین کتاب گویا است و پس از آن "شما که غریبه نیستید" اثر هوشنگ مرادی کرمانی را علیرضا اکبری می خواند. این کتاب را در سال 1384 نشر معین منتشر کرده است. 

سپس "نوروز" از آلبوم "این گوشه تا آن گوشه" اثر لیلا حیکم الهی را می شنوید. 

مصطفی رحماندوست شعر "سیزده بدر" را از کتابش "ترانه های عاشقانه" می خواند. این کتاب که علی نامور تصویرگری آن را بر عهده داشته است، در سال 1383 توسط نشر شباویز به چاپ رسیده است. 

"فصل پرواز" از آلبوم "ورجه وورجه" اثر علی بکان، امید فتح الهی و علی تفرشی در ادامه آمده است.

 

و "نوروزها و بادبادک ها" اثر ثمین باغچه بان را با صدای پریسا پاسیار می شنوید. این کتاب را کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایران در سال 1354 منتشر کرده است. تصویرگر آن نورالدین زرین کلک بوده است. 

و در آخر "نوروز" از آلبوم "ترانه شادی" اثر ناصر نظر. 

تصویر پادکست از کتاب "افسانه سبزه های عید" نوشته پیمان اردشیری و تصویرگری پیمان دهقانی و نجمه شهابی انتخاب شده است. این کتاب را می توانید در کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران بخوانید. 

سال انتشار : 1394
با اجازه :
بازگشت