اخبار كتاب > تازه های وب سایت
 
  کتاب خوانی کتابخانه شخصی کتاب های برگزیده ایران شناسی گالری بچه خوانی
بازگشت به صفحه قبل
 
     
 
خبر جديد
 جشن اهدا و تبادل کتاب به کودکان در کتابخانه ملی ایران برگزار می شود
ادامه...
     

برپایی نمایشگاه «صلح کودکان» در کتابخانه ملی ایران نظردهی (0) تعداد بازديد (726)

سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران همزمان با فرا رسیدن «روز جهانی صلح» ضمن برگزاری ویژه برنامه ای برای کودکان، نمایشگاهی از آثار کودکان با موضوع صلح را برپا کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، همزمان با فرا رسیدن روز جهانی صلح، جشن صلح در کتابخانه کودک و نوجوان سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران امروز(شنبه 30 شهریور) با حضور فریبزر خسروی - معاون کتابخانه ملی ایران و رضا شهرابی- مدیرکل اطلاع رسانی برگزار شد.

این برنامه با هدف آشنایی و نهادینه کردن مفهوم صلح در میان کودکان با حضور حدود 50 کودک و به مدت سه ساعت(از ساعت 12 لغایت 15) همراه با اجرای ویژه برنامه هایی مخصوص گروه سنی کودکان با مضمون صلح برگزار شد.

در این مراسم کودکان با یونیفرم سفید حضور یافتند و با به تصویر کشیدن صلح بر روی کاغذ، نمایشگاهی از آثار خود را با موضوع صلح برپا کردند. این نمایشگاه به مدت دو روز در کتابخانه کودک و نوجوان کتابخانه ملی ایران برای بازدید عموم دایر خواهد بود.

سانلی بهنود فعال حوزه کودکان و روزنامه نگار که اعضای کتابخانه ملی ایران نیز است با همکاری گروه اطلاع رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران نسبت به برپایی کارگاه ها و ویژه برنامه های آموزشی برای گروه سنی کودکان اقدام کرده است.

وی در این باره می گوید که توجه به حوزه کودک در مدیریت اخیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با رونق و جهش قابل ملاحظه ای همراه بوده است.

بهنود هدف از برگزاری این برنامه را ترویج حقوق کودک عنوان کرد و گفت: از آنجایی که این مهم هم اکنون در حد یک شعار باقی مانده است درصدد  هستیم آن را به واقعیت نزدیک کنیم.

بر اساس این گزارش، سازمان ملل متحد روز ۲۱ سپتامبر مصادف با ۳۰ شهریور را روز جهانی صلح اعلام کرده ‌است. این تاریخ در پنجاه‌ و هفتمین جلسه مجمع عمومی انتخاب شد. تحقق صلح در جوامع حاضر، بدون ترویج و نهادینه کردن آن، ناممکن است. نهادینه کردن صلح آموزش مداوم و بی وقفه می طلبد و با تقویت مهارت های فکری و رفتاری کودکان و نوجوانان، می تواند گفت وگو را به جای تنازع، و صلح را به جای جنگ بنشاند و آن ها را نهادینه کند.