اخبار كتاب > تازه های وب سایت
 
  کتاب خوانی کتابخانه شخصی کتاب های برگزیده ایران شناسی گالری بچه خوانی
بازگشت به صفحه قبل
 
     
 
خبر جديد
 جشن اهدا و تبادل کتاب به کودکان در کتابخانه ملی ایران برگزار می شود
ادامه...
     

برپایی نمایشگاهی از آثار کودکان‌کار در کتابخانه ملی ایران نظردهی (0) تعداد بازديد (708)

 

 

 مدیرکل اطلاع‌رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از برپایی نمایشگاهی از آثار کودکان‌کار که در کارگاه‌های نقاشی این سازمان خلق شده‌اند خبر داد.

 رضا شهرابی از برپایی نمایشگاهی از نقاشی‌های کودکان کار و بدسرپرست در کتابخانه ملی ایران خبر داد و گفت: بر اساس برنامه‌های پیش بینی شده قرار است در مناسب‌های مختلف با دعوت از کودکان کار و کودکان بد سرپرست نقاشی‌های این کودکان جمع آوری و در نهایت نمایشگاهی از این آثار برپا شود.

مدیرکل اطلاع رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با بیان اینکه تاکنون تعداد 50 نقاشی توسط این کودکان جمع آوری شده است، افزود: همه ساله برنامه‌های متنوع و جذابی برای گروه سنی کودک و نوجوان به بهانه‌ها و مناسبت‌های مختلف از جمله روز جهانی کودک، هفته کتاب، شب یلدا،عید نوروزو ..  در کتابخانه ملی ایران برگزار می‌شود.

A45A0416.jpg

وی تصریح کرد: بر همین اساس در پایان سال جاری آثاری منتخب از میان نقاشی‌های جمع آوری شده کودکان کار که در کارگاه‌های نقاشی این سازمان با موضوع «کتابخانه محلی امن برای کودکان» به تصویر درآمده اند، در نمایشگاهی با حضور فعالان حوزه کودک به نمایش درخواهد آمد.

شهرابی اضافه کرد: در تمامی این مراسم‌ها از کودکان کار، کودکان بدسرپرست و نیز آن دسته از کودکانی که توسط NGOها نگهداری می‌شوند برای حضور و بهره‌مندی آنان دعوت می‌شود.

4eeef180-3673-4f0f-93b4-d533d53733c0.jpg

وی آشنایی کودکان با فضای کتابخانه و نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی را از جمله علل عمده این امر برشمرد و گفت: اینکه پای کودکان کار به فضایی مانند کتابخانه ملی باز شود برای ما از ارزش و اهمیت بالایی برخوردار بوده چراکه زمینه‌ساز آشنایی آنان با محیط کتابخانه را بخوبی فراهم می‌آورد و در رشد فکری کودکان موثر خواهد بود.

مدیر اطلاع رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با اشاره به استقبال بی نظیر از کارگاه‌های آموزشی«کودکان فیلسوف» و«شاهنامه‌خوانی»، گفت: برنامه آتی درنظر گرفته شده مربوط به روز جهانی کودک و هفته کتاب می‌شود که در مهرماه سالجاری برگزار خواهد شد.

e0f3306d-6ea1-4bef-8740-531ac4326d94.jpg

وی به برپایی جشن تیرگان در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران اشاره و خاطرنشان کرد: تیرگان یک جشن ملی است و مخاطب این برنامه در کتابخانه ملی فرزندان اعضا و همکاران کتابخانه و کودکان کار(مدرسه صبح رویش) بودند که برنامه‌های آموزشی و سرگرمی برای کودکان به اجرا درآمد و در نهایت تندیسی به رسم یاد بود از سوی کودکان کار به کتابخانه ملی اهداء شد.